Prijava na cepljenje proti COVID-19

OD 10.5.2021 NOV NAČIN NAROČANJA NA CEPLJENJE PROTI COVID-19
SPLETNO NAROČANJE PREKO PORTALA zVEM

Ministrstvo za zdravje je v sodelovanju z NIJZ-jem pripravilo tehnično rešitev za vodenje seznama naročenih in naročanje na cepljenje proti covidu-19. Za vse prebivalce, ki se na cepljenje še niso prijavili, je odslej enotna točka za oddajo prijave spletni obrazec na portalu zVem KLIKNI TUKAJ. Tistim, ki so se na cepljenje že prijavili, bodisi pri osebnem zdravniku bodisi na cepilnem mestu ali na portalu e-Uprava, prijave ni treba oddajati ponovno.

Navodila za prijavo prek portala zVEM

Vpišete svoj EMŠO, številko kartice zdravstvenega zavarovanja in začetnici imena in priimka.
V drugem koraku vpišete telefonsko številko za potrditev naročila.
Po vpisani številki boste prejeli SMS-sporočilo s kodo za potrditev ali povezavo.
Kliknite na povezavo ali vnesite kodo na prvi strani portala zVEM.
Vaša prijava je zdaj potrjena, počakajte na SMS ali klic izvajalca, ki vas bo povabil k cepljenju.

Tisti, ki bodo imeli pri prijavi na portal zVEM težave ali niso vešči dela z računalnikom, se lahko:

1. Prijavijo pri osebnem zdravniku, ki bo po prejemu prijave pacienta kontaktiral cepilni center.

2. Sami pokličejo cepilni center po naslednjih navodilih:
za naročanje na cepljenje vsak delavnik med 8. in 12. uro – 031/387 272
za informacije o cepljenju vsak delavnik med 12. in 14.uro – 031/387 272

Če se cepljenja na naročeni termin ne morete udeležiti, obvezno sporočite odpoved na telefonsko številko 031 650 512.